OSTEODYNAMIKA®

Co je to OSTEODYNAMIKA? Jak probíhá terapie a co od ní čekat?

Maderoterapie

Co je to Maderoterapie? Jaké jsou indikace a jak samotná terapie probíhá?

Sportovní a rekondiční masáže

Jaké jsou možnosti sportovní a rekondiční masáže? Jak masáž probíhá a jaké jsou kontraindikace?

O mně

Jmenuji se Ladislava Třasáková a věnuji se terapii OSTEODYNAMIKA® dále maderoterapii, sportovním a rekondičním masážím. Jako terapeutka jsem začínala s Dornovou metodou zvířat, které se i nadále věnuji. Terapie a masáže lidí tak pro mě byly dalším profesním růstem. I nadále se průběžně vzdělávám pro zachování profesní úrovně terapií a masážních technik.

Poděkování lektorům:

 • Osteodynamika: Andrea Dunová – www.osteodynamika.cz
 • Masáže: Masérská škola AZ – www.masaznikurzy.cz
 • Maderoterapie: Dr.Nek MADEROTHERAPY – www.madero-terapie.cz

Galerie

Ceník

OSTEODYNAMIKA®

120 minut

1 250 Kč

MADEROTERAPIE

55 minut

700 Kč

5x MADEROTERAPIE

5 x 50 minut

3 250 Kč

10x MADEROTERAPIE

10 x 50 minut

6 000 Kč

Masáž klasická záda a šíje

60 minut

700 Kč

Masáž dolních končetin

60 minut

650 Kč

Masáž celého těla

120 minut

1 300 Kč

Masáž obličeje

20 minut

200 Kč

 

Jako dárek pro Vaše blízké nabízím poukázky v hodnotách 500, 1 000, 2 000 a 3 000 Kč.

Prosím Vás o dodržování rezervovaných termínů, případně je možné se omluvit 24h předem. Pokud nebude rezervovaný termín omluven bude Vám účtován 100% storno poplatek.

METODY

OSTEODYNAMIKA®

OSTEODYNAMIKA® je terapie, která propojuje tyto tři metody. Dokáže ovlivňovat postavení kostí v těle z vnějšku, s použitím terapeutova tlaku a pohybu, ale zároveň dokáže ošetřovat pojivové tkáně a fascie a ovlivnit jejich funkci na buněčné úrovni.

Co je hlavním přínosem OSTEODYNAMIKY® ?

Propojení účinných technik umožňuje celostní ošetření bez nutnosti diagnostiky. Po ošetření celého těla dochází k rychlejší úlevě pacienta, rychlejší regeneraci organismu a rychlejšímu návratu k fyziologickému stavu.

Jaký je princip ošetření pomocí OSTEODYNAMIKY® ?

Použití menší síly a tlaku po delší časovou jednotku za současného pohybu. Zcela zásadní je neinvazivní přístup k ošetření. Použití tlakové síly, kterou vytváří terapeut na postižené místo je malé, ale působí delší čas. Tento delší čas umožní organismu změnu vzorců ve tkáních. Účinnost tlaku zvyšuje pohyb, který je aktivní nebo pasivní. Procesy ve tkáních jsou nedílnou součástí práce s kosterním systémem. Cílem OSTEODYNAMIKY® je uvolnění stažených, slepených a nepohyblivých fasciálních struktur a podpora jejich uvolnění, hydratace a lepší vzájemné skluznosti. Přímé působení terapeutického tlaku na tkáň a pomalý pohyb účinně navozuje správný fyziologický stav pojivových tkání.

Jak pracuje terapeut při ošetření pomocí OSTEODYNAMIKY® ?

 • ošetřuje všechny složky opěrného aparátu, které jsou funkčně vzájemně propojené a tvoří jeden celek
 • působí pomocí rukou na ošetřované části těla podle daného schématu (metodiky). Řídí se přírodními pravidly a zásadami biomechaniky a nenásilně manipuluje s opěrným aparátem
 • vnímá procesy, odehrávající se ve tkáních a citlivě přizpůsobuje způsob ošetření
 • dbá na korektní vztah mezi terapeutem a pacientem
 • pracuje v neutrálním postavení a ukotvení
 • respektuje projevy pacienta, které mohou vyplývat z tkáňové paměti
 • je zdrojem opory Tímto terapeutickým přístupem se zvyšuje a prohlubuje účinek probíhajících procesů, které terapeut dokáže zachytit a pomůže pacientovi jimi projít.

* zdroj osteodynamika.cz

MADEROTERAPIE

Maderoterapie je speciální masážní technika, která napomáhá odstraňování celulitidy. Zahrnuje řadu dynamických hmatů, které se provádí pomocí různých dřevěných pomůcek.

Při této masáži, se dané místo prokrví a tím se urychlí látková výměna. Dochází také k jemné stimulaci lymfatického systému, čímž se uvolní nahromaděné toxiny. Tělo se zbaví nerovností v podkoží a tím se zmírní efekt ošklivé pomerančové kůže zvané celulitida.

Slouží na:

 • zmírnění celulitidy
 • stimulace lymfatického systému
 • detoxikaci organismu

Pro odstranění celulitidy je velmi důležitá stimulace lymfatického systému. Pomocí rytmických pohybů dřevěných válečků (masáž dřevem) se stimuluje tok lymfy a nastartuje se metabolismus. Díky rozproudění metabolismu a lymfatického systému se z těla vylučují toxiny a škodlivé látky, které si jinak tělo ukládá do zásob.

Jak Maderoterapie funguje?

Maderoterapie (masáž dřevěnými nástroji) je metoda pocházející z Kolumbie založena na použití anatomicky navrhovaných nástrojů ze dřeva, díky kterým je procedura 100% přírodní a hypoalergenní. Tato technika je alternativou pro boj s celulitidou. Celý proces funguje díky spojení masážních dřevěných nástrojů s prohřívacím olejem pro lepší prokrvení podkoží a je zárukou těch nejlepších výsledků.

Technika maderoterapie zahrnuje řadu pohybů, které se opakují s použitím soupravy dřevěných válečků.Aplikováním těchto nástrojů na svaly, tukové zásoby a nerovnosti v podkoží stimulujeme lymfatický systém těla, který odplavuje nahromaděné toxiny. Podstatou je prokrvení problémových partii, kde nefunguje látková výměna a my jí touto metodou zpět nastartujeme.

Historie maderoterapia (wood therapy, maderotherapy):

Terapie dřevem se praktikuje po staletí v orientálních zemích, kde terapeuti používali dřevo převážně pro léčebné účely. V 90. letech vyvinul terapeut v Kolumbii novou a jedinečnou metodu pro terapii dřeva, propracoval nástroje dřeva s hladším povrchem a přizpůsobil jejich estetickým účelům. Maderoterapie se stala celosvětovým synonymem pro Wood Therapy jako novou, revoluční masážní techniku.

*zdroj madero-terapie.cz

SPORTOVNÍ MASÁŽ

U sportovců dochází k daleko větší únavě než u běžné populace především proto, že jejich tréninkový i závodní výkon se velmi často pohybuje na hranici metabolických i psychických možností. Snaha po dosažení maximálních výkonů vyžaduje také důkladnější a důslednější přístup k regeneraci sil. Tréninkovou přípravu nelze zvyšovat do nekonečna. Je dána jednak volným časem, jednak velikostí tělesné zátěže. Proto je nutné uplatňovat dokonalou a účelnou komplexní regeneraci, která zkracuje trvání nejnutnějšího zotavení, aby další realizace tréninkové jednotky vedla ke zvyšování výkonnosti. Komplexní regenerace má vliv na pozitivní ovlivnění zdatnosti, výkonnosti a s tím i dosažení maximálního možného výkonu.

REKONDIČNÍ MASÁŽ

Klasická (rekondiční) masáž tvoří základ většiny používaných druhů masáží. Slouží především k uvolnění svalového napětí u přetížených nebo naopak ochablých svalů. V dnešní době, kdy většina z nás má sedavé zaměstnání, se stává, že záda trpí nedostatkem pohybu a svaly ztrácejí napětí a zakrňují. Výsledkem pak jsou bolesti zad, krční páteře a omezení pohybové činnosti. Také stres a pocity úzkosti či strach vedou k napnutí a zatuhnutí svalů především zad a šíje. Masáž nám tak pomůže k jejich uvolnění a prokrvení a zmírní tím jejich bolestivost. Často si teprve až po masáži uvědomíme, že naše svaly byly namožené, bolestivě napjaté a že překonávání nepříjemných pocitů s tím spojených nás stojí spoustu energie. Masážními hmaty dosáhneme v organismu určité odezvy a léčebného účinku, a to nejen v místě působení, ale i na vzdálených místech nebo dokonce v celém organismu. Zásadní význam sportovní a rekondiční masáže spočívá hlavně v prevenci, která je v současné uspěchané době velice důležitá a nenahraditelná. Sportovní a rekondiční masáže nabízejí kromě udržení tělesné kondice také zlepšení celkového vzhledu pokožky a účinný boj proti fyzické i psychické únavě. Výrazně se také podílejí na regeneraci pohybového ústrojí po úrazech, onemocněních či velké fyzické námaze. Masáž je naprosto uvolňující, dá nám vychutnat pocit relaxace a pozitivního naladění. Účinky rekondiční masáže Posílení obranyschopnosti organismu Posílení krevního a lymfatického oběhu Odstranění únavy Zlepšení tělesné a duševní kondice Zlepšení vzhledu a funkce pokožky Zmírnění bolestí Celkové uvolnění a zklidnění.

KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME) :

 • při stavech mimořádné únavnosti až vyčerpanosti a stavech vyžadujících klid na lůžku
 • při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně
 • na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým
 • v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže
 • v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil
 • dříve než 2-3 hodiny po jídle
 • při nádorových onemocněních

Kontakt

Ladislava Třasáková

Studio „eN“, Smetanovo náměstí 69, 570 01 Litomyšl

animaldorn@seznam.cz

Objednávky přijímám telefonicky, během masáže či terapie telefon nezvedám, ozvu se Vám ihned jak to bude možné a na termínu se domluvíme.

Provozní doba:

Pondělí – Pátek, 8.00 – 20.00 hodin

(vždy však po předchozí telefonické objednávce)

Icons made by monkik from www.flaticon.com

Masáže - Ladislava Třasáková